Nieregulowani brokerzy opcji binarnych

Jedną z najlepszych metod bezpiecznego tradingu jest wyraźne rozróżnienie między brokerami regulowanymi i nieregulowanymi. Brokerzy nieregulowani to brokerzy, którzy nie mają ważnej licencji wydanej przez instytucje nadzoru finansowego lub agencje rządowe zajmujące się regulacją rynku tradingu opcjami binarnymi. Nie zalecamy prowadzenia tradingu u brokerów nieregulowanych, ponieważ nie oferują oni odpowiedniego bezpieczeństwa swoim traderom i ich środkom. Zawsze lepiej jest wybrać brokera regulowanego.

Brokerzy znajdujący się na poniższej liście są brokerami działającymi bez licencji.

 • Brokerzy
 • Min.
  Depozyt
 • Min.
  Inwestycja
 • Zwroty
 • Ocena
 • Inwestować
 • Recenzje Brokerów Binarnych

Dlaczego regulowanie brokerów binarnych jest istotne?

Wielu traderów zastanawia się, dlaczego tak ważne jest dokonanie depozytu u brokera regulowanego, zwłaszcza że brokerzy nieregulowani często oferują wyższe bonusy i lepsze korzyści.

Odpowiedź jest prosta – brokerzy regulowani muszą przestrzegać wszystkich przepisów prawa i wytycznych wydanych przez organ nadzorujący. Dzięki temu ochrona klienta jest na znacznie wyższym poziomie, ponieważ agencje rządowe zawsze starają się tworzyć bezpieczne warunki dla swoich obywateli. Pozostawia to mało miejsca na fałszywą reklamę, manipulacje i inne nieetyczne praktyki biznesowe, które doprowadziłyby do utraty licencji przez brokera.

Brokerzy regulowani to poważne firmy, a trading u brokerów nieregulowanych niesie ze sobą wyższe ryzyko oszustwa lub trafienia na nieprofesjonalną firmę. Dzięki tradingowi u firm regulowanych użytkownicy od samego początku mogą inwestować w bezpiecznych warunkach.

Czemu nieregulowani brokerzy opcji binarnych nie są bezpieczni?

Brokerzy działający bez licencji nie muszą od razu być oszustami, ale firmy nieregulowane mają mniejsze zobowiązania względem użytkowników. Jeśli chodzi o nadzór, opcje binarne nie różnią się od innych branż — brak licencji zazwyczaj oznacza wyższe ryzyko.

Mimo tego że obietnice wysokich wypłat mogą przemawiać na korzyść tych brokerów, traderzy powinni pamiętać, że udostępniają swoje dane i środki firmom, które działają „poza radarem” organów kontrolnych i często przedstawiającym kontrowersyjne warunki i postanowienia. Oznacza to, że zasady tradingu opcjami binarnymi mogą zmienić się w dowolnej chwili. Także organy nadzoru nie przepadają za nieregulowanymi brokerami binarnymi i często publikują ostrzeżenia dotyczące ich działalności. Nie jest rzadkością zniknięcie brokera nieregulowanego z danego rynku oraz pozostawienie traderów bez żadnego wyjaśnienia i pieniędzy.

Z ogólnego doświadczenia serwisu FBO wynika, że brokerzy nieregulowani częściej dopuszczają się nieprofesjonalnych działań. Nieprofesjonalne praktyki biznesowe to działania, które plasują traderów w niedogodnej pozycji, często bez wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Przykłady nieprofesjonalnej działalności nieregulowanych brokerów binarnych

Nieetyczne działanie biznesowe są często trudne do rozpoznania pod przykrywką krzykliwych banerów i wielkich obietnic. Traderzy często są zachwyceni i dopiero po pewnym czasie dociera do nich, że padli ofiarą niejasnych warunków i postanowień, spamu, natarczywej sprzedaży telefonicznej oraz atakujących brokerów „osobistych”.

Bonusy i korzyści

Nieregulowani brokerzy często dodają nieuprawnione, niezamówione przez traderów bonusy albo oferują niekorzystne warunki dotyczące bonusów, o których traderzy nie zostali wcześniej poinformowani. Przez to pieniądze stają się praktycznie niemożliwe do wypłaty, a trader jest zmuszany do tradingu z danym brokerem w nadziei, że spełni wymogi dotyczące obrotu umożliwiające mu odzyskanie pieniędzy. Z drugiej strony brokerzy regulowani muszą przestrzegać przepisów dotyczących bonusów i są zobowiązani do poinformowania tradera o wszystkich warunkach i możliwościach. Dowiedz się więcej o bonusach opcji binarnych.

Odmowa wypłat

Problem ten często ma miejsce w przypadku brokerów nieregulowanych. Ponieważ trader nie ma ochrony prawnej oferowanej przez organ nadzorujący, broker stara się nie przetwarzać wypłat i szuka powodów do odmowy ich realizacji. Zamiast obiecanych 5 dni roboczych odzyskanie pieniędzy często ciągnie się miesiącami i wymaga od traderów wiele wysiłku nawet po spełnieniu wszystkich warunków.

Oszustwa tradingu automatycznego i konta zarządzane

Trading automatyczny jest popularną metodą, w której robot realizuje zlecenia w imieniu tradera po szybkiej i dokładnej analizie rynku. Jednak niektórzy brokerzy nieregulowani mają własne roboty, które specjalnie realizują niekorzystne zlecenia lub korzystają z tej usługi bez zgody traderów.

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku kont „zarządzanych”, w przypadku których zlecenia mają być realizowane przez starszych brokerów w celu zwiększenia wskaźników sukcesu, ale zamiast tego środki tradera są konsekwentnie przegrywane. Brokerzy ci często twierdzą, że działają z upoważnienia tradera, ale rzadko kiedy mogą to udowodnić. Czasem traderzy tracą wszystkie pieniądze w ciągu jednej nocy i nie wiedzą, co się stało, ponieważ nie wyrazili zgody na taki trading w ich imieniu.

Natarczywa sprzedaż telefoniczna i spam

Brokerzy nieregulowani czasem korzystają z wykradzionych danych klientów lub przekazują informacje osobowe traderów, takie jak numer telefonu i adres e-mail, innym firmom. Praktyka ta jest bardzo nieprofesjonalna, stawia traderów w nieprzyjemnej sytuacji, w której nie czują się już bezpiecznie, korzystając z usług swojego brokera.

Dane osobowe są prywatne i poufne, a praktyki tego typu podważają reputację wszystkich brokerów – także tych regulowanych. Dowiedz się więcej o natarczywej sprzedaży telefonicznej oraz wykradzionych danych w branży opcji binarnych.

Jak są regulowani brokerzy opcji binarnych?

Nadzór nad opcjami binarnymi różni się w zależności od kraju. Na świecie jest wiele organów nadzorujących, ale dwa z nich są najważniejsze: Komisja Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC) regulująca brokerów na terenie UE oraz komisja Commodity Futures Trading Commission (CFTC) zajmująca się nadzorem nad opcjami binarnymi na terytorium USA. Traderzy z USA powinni wiedzieć, że opcje binarne w USA są dozwolone tylko w ramach nadzorowanych giełd, takich jak NADEX.

Mimo tego że komisja CySEC ma uprawnienia licencyjne dla całego obszaru Unii Europejskiej, niektóre kraje preferują swoje lokalne organy regulujące. Ma to miejsce we Francji, gdzie opcje binarne są regulowane przez Autorité des marchés financiers. Przeciwnie inne kraje całkowicie polegają na przepisach CySEC i nie angażują swoich lokalnych agencji, chyba że chodzi o ostrzeganie obywateli przed działalnością brokerów nieregulowanych. Do innych organów nadzorujących działających na terenie UE należą włoska komisja CONSOBFCA na terenie Zjednoczonego Królestwa oraz Finanstilsynet działająca w Danii.

Opcje binarne są także regulowane w innych częściach świata. W Australii traderzy polegają na komisji Australian Securities and Investments Commission (ASIC), a traderzy z Nowej Zelandii mogą prowadzić trading u brokerów regulowanych przez urząd Financial Markets Authority (FMA). Na terytorium Kanady opcje binarne są regulowane na szczeblu każdego terytorium i prowincji, a głównym organem nadzorującym jest Investment Industry Regulatory Organization of Canada (IIROC).

Wszystkie te organy nadzorujące regularnie publikują informacje na temat pojawiających się na rynku brokerów nieregulowanych i skupiają się na ochronie społeczeństwa przed firmami działającymi bez licencji.

Regulowani kontra nieregulowani brokerzy opcji binarnych

cysec logoNie oznacza to oczywiście, że wszyscy brokerzy nieregulowani są nieprofesjonalni. Niektórzy z nich są dobrzy pod wieloma względami i tylko nie posiadają licencji. Jednak w serwisie Fair Binary Options uważamy status brokera regulowanego za bardzo istotny czynnik, ponieważ stawiamy naszych czytelników na pierwszym miejscu. Wielu czytelników kontaktujących się z naszym działem pomocy doświadczyło problemów podczas tradingu z brokerami nieregulowanymi. Dlatego nie możemy popierać działalności brokerów nieregulowanych.

Nadzór ma wiele zalet zarówno dla brokerów, jak i traderów. Dzięki licencji brokerzy binarni dołączają do grona poważnych, zaufanych i niezawodnych firm. Traderzy natomiast zyskują dodatkowe zabezpieczenie, ponieważ mogą liczyć na pomoc organu nadzorującego. Dzięki nadzorowi obie strony wiedzą, czego oczekiwać i jakie są ich zobowiązania. Nie ma miejsca na manipulacje ani złe praktyki biznesowe.

Oto niektóre z przykładowych zobowiązań regulowanych brokerów opcji binarnych, które zapewniają uczciwe podejście do użytkowników:

 • Weryfikacja klienta
 • Ubezpieczenie klienta
 • Oddzielone środki
 • Autoryzacja bonusów
 • Uczciwa reklama
 • Profesjonalny dział pomocy
 • Częste raporty z działalności wysyłane do organu nadzorującego

Brokerzy nieregulowani nie muszą przestrzegać powyższych zasad. W ich przypadku wszystko sprowadza się do dobrej woli i etycznego kodeksu dobrych praktyk. Korzystając z brokera nieregulowanego traderzy narażają się (i swoje pieniądze) na wyższe ryzyko, które rzadko kiedy się opłaca. Nic nie przeszkodzi brokerowi nieregulowanemu w wydawaniu pieniędzy traderów na wyjazdy służbowe ani wprowadzania bonusów o niemożliwych do spełnienia warunkach. Mogą korzystać z dowolnych taktyk względem klientów oraz w każdej chwili zwyczajnie zniknąć z rynku.

Większość organów nadzorujących (jak komisja CySEC) ma także fundusze rekompensat inwestycyjnych o określonej wysokości, które są uruchamiane, gdy trader nie może wypłacić pieniędzy w wyniku utraty płynności finansowej przez brokera. Oznacza to, że traderzy mogą wesprzeć się na potężnej organizacji, gdy samodzielnie nie uda im się rozwiązać problemu z danym brokerem. Traderzy mogą także zgłaszać do organu nadzorującego wszelkie nieprofesjonalne działania, a w przypadku brokerów nieregulowanych są zdani tylko na siebie.

Lista Top 10 Brokerów

 • Brokerzy
 • Min. Depozyt
 • Max Zwroty
 • Recenzje
 • fxmasterbot logo small
 • $100
 • 89%
 • FXMasterBot
 • iqoption logo big
 • $10
 • N/A
 • IQoption
 • $250
 • -
 • CryptoRobot
 • €200
 • -
Twój kapitał może być zagrożony